Naujienų archyvas


Šių metų balandžio 22-29 dienomis, Vilniaus Verslo kolegijos studentų atstovybė  įvykdė ERASMUS+ programos finansuojamą tarptutinį projektą, skirtą jaunimui. Projekte dalyvavo įvairaus amžiaus jauni, savęs ieškantys ir entuziastingi žmonės iš penkių šalių, kurioms priklausė ir Lietuvos atstovai. Į savaitę Aukštadvario sodyboje atvyko dalyviai iš Rumunijos (Asociata Comunitatilor Interculturale), Gruzijos (SIQA), Ukrainos (AEGEE-Dnipropetrovsk) bei Turkijos (Saglik Akademi Dernegi).

  Projektas buvo vykdomas Aukštadvaryje, Viktorijos ir Antano Bielinių kaimo turizmo sodyboje. Rami, gražaus kraštovaizdžio, aktyviam laisvalaikiui pritaikyta aplinka, nepaliko abejingo nei vieno iš svetur atvykusio dalyvio.

  Vasario mėnesį, taip pat Aukštadvaryje, visų dalyvaujančių šalių organizacijų lyderiai vykdė pirmąjį parengiamąjį susitikimą. Buvo aptarti projekto tikslai, veiklos bei savaitės plano sudarymas. Taigi, buvo iškelti šie tikslai jauniesiems dalyviams:

 • atrasti save;
 • realizuoti savo idėjas;
 • atsakyti į aktualius kiekvienam jaunam žmogui klausimus, planuojant savo karjerą.

Į veiklų sąrašą buvo įtraukta – seminarai (workshops), aktyvios veiklos (energisers), „Learning badges“ mokymosi metodo taikymas, kultūriniai vakarai (Intercultural evenings), akcija „Darom’15“ Trakuose ir t.t.

  Kiekvieną savaitės dieną dalyviai turėjo praktines, kūrybines užduotis bei įvairias aktualias karjeros bei savęs pažinimo klausimais diskusijas. Jaunimas noriai dalinosi savo patirtimi, įspūdžiais ir nuomone su kitais dalyviais, nebijojo atverti save. Užduotys buvo orientuotos į komandinį darbą, dažniausiai stengtasi suburti skirtingų šalių atstovus į vieną grupę. Taip tobulėjo dalyvių komunikaciniai, bendradarbiavimo, vienas kito pažinimo įgūdžiai. Kūrybinių užduočių metu kiekvienas galėjo pasireikšti savaip, taip kilo daug realiai įgyvendinamų idėjų, tokių kaip motyvaciją kitiems kelianti internetinė programa (Motivity App) ir daug kitų originalių minčių.

  Siekiant kuo geriau suformuoti tarpusavyje nepažįstančių vienas kito ir kultūrinį barjerą jaučiančių žmonių komandą, nuo pat pirmos dienos buvo pasitelkta įvairių Energiser‘ių bei susipažinimo žaidimų pagalba. Jų dėka dalyviai ne tik peržengė  barjerą tarp vienas kito, bet ir daug sužinojo apie kiekvieno asmenines savybes, norus, siekius, požiūrius. Šių veiklų akimirkos dar dabar daug kam giliai įstrigusios atmintyje ir dažnai sukelia šypseną.

  Kiekvienam dalyviui vienas iš savaitės tikslų buvo užpildyti savo srities misijų lentelę. Naudojantis, Learning Badges mokymosi metodu, kiekvienas galėjo pasirinkti jam aktualų ir motyvuojantį iššūkį, kurio dėka išmokstama tai, ko gal dažnai ne kiekvienas pastebi išmokęs. Buvo galima pasirinkti tokias sritis kaip: Proactive, Culture curious, Workshop leader, Learner Pro, Multi-linguist, Reporter, Career maker. Taigi, leidžiant laiką sodyboje, dalyviai taip pat galėjo turėti savo asmeninį siekiamą tikslą ir matyti ir vertinti rezultatus.

  Projekto metu buvo sulaukta dviejų svečių, kurie vedė seminarus. Kompetetingi savo srities specialistai suteikė dalyviams patarimų bei žinių apie viešąjį kalbėjimą, savęs pateikimą, darbo pokalbio subtilumus, prisitaikymą prie šiuolaikinės visuomenės ypatumų siekiant karjeros ir t.t.

  Viso projekto metu “oficiali” kalba buvo anglų. Pirmomis dienomis dalyviams buvo kiek kėblu nuolatos bendrauti viena visiems suprantama kalba. Ne visų žinios buvo vienodo lygio, tačiau pačios komandos noru buvo priimtas sprendimas, niekada, esant šalia kitos šalies atstovui, nekalbėti gimtąja kalba. Šis žingsnis daug kam buvo tvirtas lūžis kalbos barjere, ateityje suteiksiantis daugiau pasitikėjimo bendraujant anglų kalba.

  Trečiąją savaitęs dieną startavo nauja tradicija – kultūriniai vakarai. Kiekviena šalis turėjo galimybę skirti vieną iš vakarų būtent savo šaliai, atskleisti viską kiek leidžia galimybės. O galimybių pakako, kad atsivertu platesnis žvilgsnis į dalyvaujančių šalių kultūrą, šiek tiek istorijos, virtuvę,  tradicijas ir begalę kitų dalykų. Po kiekvieno vakaro dalyviai buvo užpildyti teigiamų emocijų bei nepamirštamų akimirkų, kurių niekur nepakartosi. Šie vakarai,viena nepamirštamiausių, labiausiai dalyvius suartinusių ir ryšius sutvirtinusių veiklų visame projekte.

  Vilniaus Verslo kolegijos iniciatyva, buvo iškelta idėja, parodyti užsienio atstovams, kaip rūpinames savo aplinka. Buvo puiki proga, nes projekto savaitės eigoje vyko respublikinė akcija “Darom15” . Kolegijos studentai bei darbuotojai atvyko į Trakus, kur taip pat lankėsi projekto dalyviai. Jaunimas noriai prisidėjo prie akcijos, tačiau buvo nustebę, nes anot jų, Lietuvos, šiuo atveju Trakų aplinka buvo nepriekaištingai tvarkinga, jų akimis. 

  Paskutinę projekto dieną visi dalyviai atvyko į Vilniaus Verslo kolegiją, kur vyko  projekto final reflection. Jaunieji atstovai buvo sužavėti kolegijos jaukumu,netgi liko susidomėjusių apie studijas Lietuvoje. Paskutinio oficialaus susitikimo metu kiekvienam dalyviui buvo įteiktas jaunimo pasas, už dalyvavimą tarptautiniuose jaunimo mainuose. Susitikimo pabaigoje sekė orientacinė ekskursija po Vilniaus senamiestį bei paskutinis vakaras drauge. 

Dalyvių atsiliepimai:

“ Vilnius : Saw it, Loved It, Walked it over... Got Lost and Found, Got Loved and Inspired ... Gained Life-Lasting Experience and Knowledge !!

Thank You Guys !! Thank You for every single smile at me, every single warm word and look...

I can't stop falling in love with you !!  (Ketevan,Gruzija)

„I said bye to Vilnius in a very special way already without tears but with smile and gratefulness. I fell in love with this country and people I met here, this is a familiar place for me. Thank you guys this trip was much more then I could even dream about. That was the very thing I wanted. You made it unbelievable and unforgettable. Love you all.“ (Oleksandra, Ukraina)

  Nepakartojama patirtis, įspūdžiai, prisiminimai ilgam išliks kiekvienam dalyvavusiam, tai didžiausias rezultatas kokio galėjome siekti ir jį pasiekėme.               

Projektas „Make Your Career Bravely“ finansuojamas pagal ERASMUS+ programą. Projekto numeris: 2014-2-LT02-KA105-000334                   

Vilniaus Verslo kolegijos studentų atstovybė   

 

Projekto akimirkos ir naujienos: Facebook “Make Your Career Bravely”

 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
 • kolegija.lt
Kitas Buvęs